עבריתפרופסור סרגיי ספקטור

טלפון: - 02-6779639  |  מייל: spektorclinic@gmail.com

ru en

חלקי המח

איך נראה מח של בן אדם?

תמונה המתארת מח של בן אדם

קליפת המוח
קליפת המוח המכונה גם הקורטקס היא מוקד החשיבה המודעת במוח, אזור זה של המוח הגדול אחראי על יכולתנו להבין את השפה שבה אנו מדברים ויכולתנו לקבל החלטות, המאפיין המרכזי של אזור זה במוח היא רקמת עצב מפותלת המסודרת במספר קליפות.
מבחינה אנטומית ניתן לחלק את קליפת המוח לשתי חלקים הנקראים בשפה המקצועית המיספרות, שתי אזורים אלו מופרדים על ידי שקע עמוק החוצה את קליפת המוח, את קליפת המוח נוח לחלק לארבע אונות, האונה הקודקודית, האונה המצחית, האונה הרקתית והאונה העורפית.
בקליפת המוח ניתן לזהות את האזור התחושתי הראשוני, קליפת הראיה הראשונית וקליפת השמיעה הראשונית.
מבחינת אזורים מוטורים ניתן להבחין באזור המוטורי העיקרי, האזור המוטורי המשלים והקליפה הקדם מוטורית.
אם יש גורם רפואי המכיר את קליפת המוח על בוריה הרי זה פרופסור סרגי ספקטור, במשך שנים התמחה פרופסור סרגי ספקטור במדעי מוח האדם, הידע הרב בנושא מיצבו אותו כמומחה בעל שם עולמי ששמו הולך לפניו, בזכות מומחיותו זכה פרופסור סרגי ספקטור להציל את חייהם של נפגעי ראש רבים.

צרבלום
מוח האדם מחולק למספר אזורים המשפיעים על תפקודי היום יום, אחד האזורים קרוי המוח הקטו או הצרבלום, אזור זה מעורב בתכנון של תנועות מוטוריות, הצרבלום ממוקם בחלקו האחורי של המוח.
אזור הצרבלום מכיל נוירונים רבים ביחס לחלקים אחרים במוח אך במקרה של פגיעה באזור לא צפויה ירידה תפקודית בולטת.
מבנה הצרבלום מאופיין בשכבות המסודרות בסדר הבא: ראשית שכבת החומר הלבן, שכבת תאים גרנולאריים, שכבת תאי פורקיניה ושכבה מולקולארית. את הצרבלום ניתן למצוא בבעלי חיים נוספים החל מהדגים ועד לבני האדם, פגיעה בצרבלום גורמת לבעייה בתפיסת הזמן.
פרופסור סרגי ספקטור יודע את כל מה שניתן על הצרבלום ושאר חלקי המוח, במהלך חייו הקדיש פרופסור סרגיי ספקטור את כל זמנו בלימוד, שינון והכרה של מבנה המוח, הידע הרב בו הוא מחזיק  סייע לו לעזור לאלפי מטופלים הנהנים עד היום מאיכות חיים גבוהה.

גזע המח
חלקו התחתון של המוח נקרא גזע המוח, איבר זה הוא המשכו של עמוד השדרה וניתן לזהות בו שלושה אזורים שהם המוח המוארך, הפונס והמוח האמצעי.
לגזע המוח מיוחסים תפקודים פיזיולוגים כגון ויסות טמפרטורת הגוף, ויסות לחץ דם, הפעלת מנגנוני עוררות ועוד, בין התסמונות המוכרות הפוגעות בגזע המוח נמנות תסמונת וובר, תסמונת מילארד-גובלר ותסמונת וולנברג.
פרופסור סרגיי ספקטור הינו מומחה בעל שם עולמי בתחום חקר המוח, פרופסור סרגיי ספקטור שייך לקבוצה מצומצמת של חוקרים בתחום המוח המקדישים את חייהם לחקר התחום ולטיפול בנפגעי ראש, אלפי חולים בכל רחבי העולם חבים לפרופסור סרגיי ספקטור את חייהם.
פרופסור ספקטור הוא המענה הטוב ביותר עבור כל אחד הסובל מפגיעה בגזע במוח.

היפוקמפוס
כולנו מעריכים את יכולתנו לזכור, לזיכרונות המלווים אותנו השפעה רבה על חיינו, אם ננסה לחקור מהו האזור במוח האחראי על הזיכרונות בוודאי שנגיע היישר אל ההיפוקמפוס.
ההיפוקמפוס ממלא תפקיד מרכזי בכל פעם שאנו יוצאים לנווט בשטח, או לטייל ברחוב, מחקרים שנעשו בקרב מטופלים הסובלים מנזק בהיפוקמפוס, מחקר שנערך בלונדון מצביע על העובדה שנהגי מוניות הפועלים בעיר נהנים מהיפוקמפוס גדול יותר ביחס לאוכלוסיה.

פרופסור סרגי ספקטור חקר כל חייו את מוח האדם ככלל וההיפוקמפוס בפרט, הידע הרב בו מחזיק פרופסור ספקטור סייע לו עד היום להציל נפגעי ראש רבים, הטיפולים המקצועיים והאיכותיים נותנים את אותותיהם במהרה כאשר יכולותיהם הקוגניטיביות הולכות ומשתפרות.